Také se rádi občas natáhnete na podlahu

Dlouhé sezení u psacího či konferenčního stolu může přinášet jistá úskalí, zejména bolesti zad v oblasti bederní a krční páteře a někdy i bolesti hlavy. Z tohoto důvodu si občas někteří lidé vypomáhají tak, že pokud potřebují delší dobu psát tužkou nebo na počítači (notebooku), ulehnou na koberec. Nic takového si ovšem nemůžete dovolit na studené a tvrdé keramické či kamenné dlažbě, dřevěných parketách, palubkách, plovoucí podlaze anebo vinylu. Přesněji řečeno, dovolit si to můžete, ale s nevalným výsledkem.

ležení na koberci

Koberce mohou občas posloužit i pro hraní společenských her, nebo třeba pro plánování výletů, kdy preferujeme rozložení skládací papírové mapy na velkou volnou plochu, nežli civění na malý monitor notebooku či stolního počítače.

Toto řešení má však jediné úskalí, a sice koberec by měl být čistý. Nejde ani tak o to, že bude zašpiněný od bláta nebo nějakého jídla, které nám nedopatřením upadlo na podlahu, ve hře je zejména zápach. Ležet hodinu na koberci, který připomíná pár dnů nošené ponožky či nemytá bosá chodidla, nemusí každému zrovna vyhovovat, a příjemné to nemusí být ani pro návštěvu, pokud se rozhodneme společně na koberci naplánovat nad mapou trasu naší společné dovolené.

pracovní činnost na koberci

Odér, připomínající zpocená bosá chodidla, s nimi docela souvisí, protože chodíme-li často po koberci naboso, otíráme do něj pot i s bakteriemi a ty mají pak na podlaze doslova hody. Běžný sáčkový vysavač nezvládne odstranit veškeré nečistoty, část z nich se chůzí zatlačí mezi vlákna do hlubších vrstev a odtud je pak dostane jedině sofistikovanější metoda, např. strojní čištění koberců wismont-cisteni.cz systémem Rotovac.

Čištění koberců strojem Rotovac odstraní zašlapané nečistoty i zápach, zmizí vyběhané cestičky a nebudete už mít pocit, jako kdyby před vámi ležel někdo, kdo se právě vyzul z bot po náročném pracovním dni.