Jak si v létě ulevit od neustálého horka?

Nesnažte se za každou cenu trpět a vydržet vysoké teploty. Vyzkoušejte některé naše tipy, jak přežít léto v trochu lepších podmínkách.

Ochlaďte svůj byt či dům

V létě trávíme hodně času doma ve snaze uniknout těm nesnesitelným vedrům. Ovšem pokud nemáte klimatizaci, může se vám zdát, že u vás doma je ještě hůře, než venku. Jak tedy z toho ven? Zatemněte celý prostor. Pokud máte žaluzie, stáhněte je, aby dovnitř nepronikali sluneční paprsky. Jinak si můžete vypomoci různými kusy látky. Pořiďte si přenosný větrák, který stojí jen pár sto korun. Můžete také do různých nádob, třeba misek či váziček nasypat kostky ledu. Teplota okolí se díky tomu pocitově sníží, a vám se bude lépe dýchat.

léto

Větrejte, ale s rozumem

Všichni mají tendenci v největších vedrech otevřít okna dokořán. Tím ale pravděpodobně celkovou situaci jen zhoršíte. Venku obvykle není žádný větřík a proto pustíte do svého bytu jen horký těžký vzduch. Přes den okna raději neotevírejte, a když, tak jen na ventilku. Větrejte hlavně v noci, kdy je vzduch nejpříjemnější. Otevřete dokořán všechny okna. Bude se vám i lépe usínat. Jen je v tomto případě vhodné, abyste měli sítě proti hmyzu.

Vhodné ložní prádlo

Ve velkých vedrech bývá jedna z nejtěžších věcí usnout. Máte pocit, že se k vám všechno lepí, každý kousíček látky navíc vás přehřívá a v tom těžkém nepříjemném vzduchu nemůžete spát. Vyvětrejte podle výše uvedené rady a zvolte vhodné ložní prádlo. Těžké přikrývky vyměňte za lehčí, z lehkých materiálů, které vás pocitově spíše ochladí a bude se vám usínat příjemněji. Vyzkoušejte třeba chladivou letní přikrývku https://www.levnaprosteradla.cz/3520-prikryvka-prosivana-letni-140×200-cm.

slunce

Nezapomínejte na dostatečný pitný režim

Při vysokých teplotách se vyhněte ledovým ale i horkým nápojům. Ideální jsou jemně studené, které se spíše teplotou blíží pokojové teplotě, abyste dosáhli pocitu maximálního osvěžení. Vhodná je čistá voda, případně doplněná citrónem, ovocem nebo bylinkami. Vhodné jsou též minerální vody, neochucené čaje, nebo kokosová voda, která vám dodá pořádnou dávku hydratace.