Pořiďte si netypického domácího mazlíčka – mikro prasátko

Každý milovník zvířat občas zatouží po nějaké spřízněné duši v podobě domácího mazlíčka. Každý touží po zvířátku, se kterým se může občas pomazlit, postěžovat si mu a pohrát si s ním. Po mazlíčkovi touží také většina malých dětí. Zde však musí rodiče uvažovat zejména nad tím, že se o zvíře budou starat převážně oni, děti to totiž pravděpodobně po nějaké době přestane bavit. I přesto je volba domácího mazlíčka velmi důležitým rozhodnutím.
spící prasátko
Psa, kočku, morče či králíka má doma většina lidí. Jsou to takoví ti tradiční mazlíčci, které si pořizují všichni. Pokud ale chcete něco zvláštního, něco netypického, miniprasátko pro vás bude tou pravou volbou.
Při vyslovení slova prase vás jistě v první chvíli napadne jeho obrovská velikost, do které doroste a samozřejmě typický pach. Opak je však pravdou. Prasátko můžete chovat rovněž také v paneláku a můžete jej venčit stejně jako pejska. Pro tyto účely byla vyšlechtěna malá prasátka, která nejsou o moc větší než zmiňované morče.

Pořízení miniprasátka

Tato prasátka byla vyšlechtěna v Americe. Nazývají se Royal Dandies nebo Dandie Extremes. Koupě takového prasátka však není levnou záležitostí, proto si jej mohou dovolit spíše movitější lidé, nebo si budete muset chvíli šetřit. Prasátko totiž stojí něco okolo devadesáti tisíc korun.
strakaté prasátko

Starost o prasátko

Tato malá prasátka jsou velmi učenlivá a mohou být velice čistotná. Vše je pouze o výchově. Přitom výchova není o moc složitější, než cvičení psa. Pejskovi musíte ukázat, kdo je tady pánem. To znamená, že ve výchově musíte být opravdu důslední. Stejně tak je to s prasátkem. Přestože je to velice roztomilé zvířátko, které na vás bude dělat kukadla, musíte být opravdu důslední, abyste je určitým způsobem vychovali. Prasátka jsou totiž velice učenlivá, takže brzy pochopí, co se po nich vlastně chce. Co se týče jídla, nejedná se o chovné prase, kterému dáváte zbytky a tučné věci. Mikroprásátko musíte krmit především zeleninou či trávou. Dbejte na vyváženou stravu, aby vám prasátko nepřerostlo. Velice důležitý je také pohyb.

I prasátko musí být kontrolované

Znamená to, že musíte docházet na pravidelné veterinární prohlídky. Velice důležité je také očkování a odčervení stejně jako u pejska. Dbejte tedy na veškeré zdravotní prohlídky, které jsou potřeba. Počítejte však s tím, že i taková očkování stojí další a další peníze. Proto si koupi zvířátka opravdu dobře rozmyslete.

Posted in Nezařazené