Nevýhody sociálních sítí

V dnešní době snad všichni používáme chytré mobilní telefony a je celkem jedno, jestli jsme v pubertě nebo jsme dospělí. Mobilní telefony a jejich funkce využívají téměř všechny věkové generace, které toho jsou schopny. Právě díky těmto zařízením je nám umožněno využívat například i sociální sítě, které jsou v dnešní době velkým trendem a lidé u nich tráví velké množství času. Člověk si často ani neuvědomuje, kolik času u těchto aplikací stráví. Dnes se podíváme na to, jaké nevýhody má to, využívat právě tyto zmiňované sociální sítě. 

Sociální sítě

Pokud využíváte nějakou ze sociálních sítí, pravděpodobně jste si všimli, že při registraci po vás chtěli abyste zadali vaše osobní údaje. Spoustě lidem to nepřipadá vůbec divné, jelikož jsme si na tohle už více méně zvykli, že je to normální. I přesto je ale potřeba si dávat velký pozor a hlídat si své soukromí. Proto si ve svém profilu vždy nastavte, aby vaše osobní údaje neviděl buď nikdo, nebo například jen blízcí přátelé, u kterých víte, že se nemusíte bát toho, že by je například nějak zneužili.  

Notebook a mobil

Další velkou nevýhodou, kterou si spousta lidí ve finálním výsledku ani neuvědomuje, je ztráta času, kterou tyto sociální sítě vytváří. Určitě se vám také stalo, že jste si otevřeli například Instagram, řekli jste si, že se podíváte na nějaká videa, co je nového a tak podobně. Poté se člověk často dostane do fáze, kdy si příspěvky prohlíží pořád dál a dál, a tak nějak ztrácí pojem o čase, který právě běží. Poté, když se podíváte na hodinky, zjistíte, že uběhlo docela dost času a vy jste ztratili například hodinu vašeho času, aniž byste si toho nějak povšimli. V těchto případech je dobré uvědomit si, zda nám to stojí za to, sledovat uměle vytvořené životy a ztrácet tím vlastní čas, nebo se raději zvednout a jít dělat něco reálného a například se rozvíjet či věnovat vlastní rodině.  

Posted in Web