Krmení pro čtyřnožce

Většina majitelů domácích mazlíčků chce pro svá zvířata jen to nejlepší. Týká se to v prvé řadě krmení. V dnešní době mnoho psů inklinuje k zažívacím potížím a nejrůznějším alergiím. Průjmy, problémy se srstí nejsou ničím neobvyklým. Někdy je proto těžké určit správný druh krmení. Trh nabízí neskutečný výběr konzerv a granulí, chovatel se v nabídce často ztrácí. Holistická krmiva, bezobilná, moporoteinová, prémiová, superprémiová. Co tedy vlastně vybrat? Můžeme vyslechnout zkušenosti jiných chovatelů, ale nesmíme zapomínat, že každý pes reaguje na vybrané krmivo jinak. Krmit granulemi je nejjednodušší způsob, zvlášť pokud jsme zvyklí se psem cestovat. Kvalitní granule by měly obsahovat vše potřebné pro zdravý vývoj psa.

maso

Proto byste na granulích neměli šetřit. Dobrou volbou nejsou granule ze supermarketů. Příznivá cena sice láká ke koupi, ale krmivo je ve většině případů dobarvované umělými barvivy a s vysokým obsahem obilovin. Výběr bychom měli také přizpůsobit věku pejska. Štěněti nebudeme dávat řadu pro seniory a naopak. Granule jsou rozděleny podle velikosti psů. Jejich velikost je přizpůsobena velikosti psa. Máte-li vybíravého psa můžete si vybrat z různých příchutí. Výběr granulí by měla ovlivnit fyzická aktivita psa. Psi, kteří jsou aktivní by měli mít výživnější krmivo. Speciálním typem krmiva budete muset krmit pejsky se zdravotními problémy nebo psy obézní.

pes

Trendem poslední doby je takzvané barfování. Čerstvé maso, kosti, ryby a zelenina jsou bezpochyby pro psy nechutnějším a nejlákavějším krmivem. Než se pustíte do krmením barfem, nastudujte si co vše příprava krmení obnáší. Může se stát, že nevhodným složením potravy zapříčiníte psovi růstové vady nebo zažívací potíže. Pokud si tedy nejste jisti, že zvládnete krmení připravit sami, máte možnost koupit mražené balíčky, které jsou nejen praktické, ale výživově správně připravené.