Večerní „chuťovky“

Pokud si rádi takto posedíte, a nemusí to být jen zvečera, jistě již dávno máte své oblíbené pochoutky a pití. Nu, zvyk je železná košile. A dáváte si i vínečko? Pokud ne, ale rádi byste, jenže tomu nerozumíte, čtěte dále.

Ne každý může být znalcem vína. Není to dáno každému.

Takže, když dostanete chuť na víno, vybírejte si hlavně podle své chuti, a ne podle ceny či mnohdy pofiderní reklamy. To nejdražší víno u vás v obchodě vám nemusí chutnat, třebaže je kvalitní. Každý má totiž jinou chuť, kdyby tomu tak nebylo, měli bychom rádi všichni jedno a totéž, a to by byla nuda ne? Takže někdo má rád sladší, někdo kyselejší, proto se občas lidé mohou přít, které víno je lepší. Vy se nehádejte, nemá to smysl, pokud někdo ve společnosti řekne, že mu chutná to a to, tak se neošklíbejte, neříkejte mu, že to jsou splašky, prostě se třeba zkuste usmát a pak se ho otažte, zda nechce vyzkoušet to, co máte vy. Pokud on bude ohrnovat nos tak si jej přestaňte všímat. V tom případě je to ignorant, který pomlouvá něco, co neochutnal.

víno ve skle

Pokud nevíte, co přesně koupit, nelámejte si hlavu a volte něco, co není přesněji určeno. Tomu se říká sada vín a je v ní zastoupeno více druhů. Tato sada může být jakákoli, zde je nejlepší odborná rada.

Pokud si kliknete na modrý text výše, budete přeneseni na web společnosti, která se prodejem vína zabývá na té nejvyšší úrovni. Kvalitu vím zde vůbec nemusíte řešit, něco nekvalitního by sem ani nedostalo. Právě zde máte kontaktní telefon i mail, kde se můžete tázat na to co vás zajímá, nebo přímo na to jaký druh vína, nebo ještě lépe sadu vín koupit. Zde vám rádi doporučí, jakou sadu vybrat a jak s vínem zacházet. A samozřejmostí je doručení domů až k vašemu prahu.

víno v sudech

Nuže, nezbývá vám než to celé vyzkoušet a mně nezbývá nic jiného nežli vám popřát dobré posezeníčko s dovezeným vínem.