Naučte se využívat kurkumu ve svůj prospěch. Proč je tohle koření zázračné?

http://www.cshlm.cz/ et=UTF-8″>

Kurkumu jistě znáte jako koření, které dodává jídlům nezaměnitelnou chuť, vůni a především barvu. Ona má ale i skvělé účinky na lidské zdraví.

Naučte se využívat kurkumu ve svůj prospěch. Proč je tohle koření zázračné?

Kurkuma se využívá hojně v kuchyni a je vyhledávána pro svou typickou barvu, zajímavou chuť i vůni. Kromě toho jde ale i o zázrak přírodní medicíny. Skrývá v sobě mnoho síly a dokáže si poradit s nejrůznějšími neduhy. Kurkuma se také velmi často využívá jako přírodní barvivo, jistě znáte také kari, jehož je nedílnou součástí. Poznejte toto koření ale i z jeho druhé stránky, možná jej od teď budete do svých jídel přidávat mnohem častěji.

Slaná i sladká kuchyně a pozitivní vliv na zdraví

Toto koření nezaměnitelné barvy má blahodárné účinky na lidské zdraví. Jde o úžasný přírodní antioxidant, podporuje trávení ale také krevní oběh a má silné protizánětlivé účinky. Využívá se již po staletí a své pevné místo má i v indické ájurvédě. V lidovém léčitelství se ale nevyužívá jen v Asii, která je domovem tohoto koření. Nejlepší na tom je, že koření můžete přidávat téměř do jakýchkoliv jídel a doma vám tak opravdu dlouho stát nezůstane. Výborně se hodí jak pro přípravu sladkých tak i slaných pokrmů, pro svou výraznou barvu lze za pomocí něj zajímavě oživit i přílohy k jídlu a i obyčejná bílá rýže se tak může v mžiku proměnit.

pexels-photo-877220

Kromě toho, že lze kurkumu přidávat do jídel, užívat se dá i ve formě tablet, pokud tedy nejste zrovna zdatní kuchtíci, nezoufejte. Kurkuma tablety se velmi snadno užívají a již pouhé tři tobolky denně vám upraví krevní oběh i výrazně zlepší trávení. Dlouhodobým užíváním pak posilujete imunitu a své tělo také pročistíte.

pexels-photo-4198929

Žluté barvivo

Výrazně žlutá barva koření se často využívá jako přírodní potravinářské barvivo, což k tomu přímo svádí. V Asii, kde je kurkuma skoro národním pokladem a odkud také pochází se, ale kromě toho používá i jako barvivo na tělo při nejrůznějších lidových obřadech a jako prostředek pro zkrášlení žen.

Oživte i vy vaši kuchyni a buďte zdravější.