Nadváha není ideální partnerka

Jednoho dne se zkrátka rozhodne a usídlí se ve vašem životě. Záleží na tom, jak moc ji budete tolerovat, živit a hýčkat. Rozhodně nemá ráda moc pohybu, tudíž bude chtít dělat neustálou společnost nejlépe na pohodlné sedací soupravě nebo křesílku. Co to ovšem udělá s vaším tělem, to bude již daleko horší. Pokud se natrvalo zabydlí a vám včas nedojde, že takhle by to dál nedošlo, tak se suverénně usadí a stane se z ní paní obezita. Bohužel to není pohádka, ale tvrdá realita pro někoho, kdo upřednostňuje pochoutky, které nejsou zdraví prospěšné a ještě podpoří jejich konzumaci v nevhodných hodinách. Navíc skutečně nevydá mnoho pohybu a aktivity, jak svůj způsob života změnit.

nadváha

Čísla hovoří za vše

Pokud skutečně chcete ignorovat stav, ve kterém se například nacházíte, tak se na to podívejte trochu z jiné stránky. Zkuste se na chvíli zamyslet nad čísly, které vám může poskytnout BMI výpočet a můžete se sami rozhodnout co dělat dál. Pokud tušíte, že je něco v nepořádku, tak rozhodně je čas na změnu. BMI kalkulačka je určena pro všechna pohlaví a v podstatě se jedná o číslo, které bude vypovídat skutečnosti o hmotnosti a také nebezpečí, které vám může případně hrozit. Což vyšší váha rozhodně umí a jsou v ohrožení všechny vnitřní orgány.

váha

Pomalejší metabolismus

Velmi často se používá výmluva, která se dotýká věkové hranice. Je pravdou, že čím je člověk starší, tak všechno půjde jaksi pomaleji a váha se z toho vyjmout nedá. Zvláště pokud jsou sklony k nadváze. Ale i tak lze nad tímto problémem vyhrát. Upravit trochu stravu, přidat alespoň delší procházky. Kalorický příjem samozřejmě snižovat pomaleji, žádný drastický skok tělu a zdravému stylu nepomůže. BMI výpočet ovšem může být dobrým startem pro správné rozhodnutí. Jen je potřeba zadat správné hodnoty, které jsou v tabulkách uvedené, a není třeba se s nimi chlubit. To je pouze informace pro vás a co s tím? To je již ve vašem rozhodnutí.