Kuchyň se musí lesknout, protože špína do kuchyně nepatří

Ne nadarmo se říká, že kuchyně je odrazem každé hospodyňky. Je důležité o ni pečovat, aby se vám v ní více než dobře pracovalo. Podle výzkumů je právě žena ta, která stráví nejvíce času v kuchyni a to dokonce více než v ložnici. O tom jestli je to pravda nebo ne musí rozhodnout každý sám. Tento fakt ale nemění nic na tom, že úklid jakékoliv místnosti v domě a to ještě navíc na jakémkoliv místě je základ .

Možná jsou ve vaší kuchyni místa, u kterých nevíte, jak na ně vyzrát. Rozhodli jsme se vám tedy dát pár rad a tipů, jak se špínou hravě a jednoduše zatočit.
mísa jablek.jpg

Pokud chcete, aby byl kuchyňský nábytek umyt rychle a dobře, přidejte do vody trochu vlasového šampónu.

Možná se také potýkáte s problémem, že sklenice, které ponoříte do horké vody, vám prasknou. Zkuste je ponořit okrajem dolů.

K čištění míst, která jsou špatně přístupná, použijte zubní kartáček. Je jedno, jestli se to týká kuchyňského robota nebo knoflíků na sporáku.

Pokud potřebujete naostřit kuchyňské nože, namočte je prve na půl hodiny do slané vody.

Jestliže nechcete, aby vám stříkal tuk po kuchyni při pečení, přikryjte pánev obráceným cedníkem.

Jednoduše se dá dokonce oživit i zašlá barva z koberců. Stírejte jej vyždímaným hadrem, který jste předtím namočili ve slané vodě s avivážem.

Máte korkovou podlahu? Nebude vám již klouzat, pokud při vytírání dáte do vody lžíci prášku na praní.

Jestli jste se rozhodli, pro odstranění tapet ze zdi, je možné je odlepit snáze, když je nejdříve navlhčíte směsí z octa a vody.

Pokud také nemáte rádi zápach smažícího se tuku, dejte při smažení na pánev trochu petrželové natě.
trámy na stropě.jpg

Nebo co dělat v případě, že vaše konvice má díky stálému užívání uvnitř patinu od čaje či kávy? Tuto patinu je možné odstranit pomocí tabletky na čištění zubní protézy, kterou do ní vhodíte a zalijete horkou vodu.

Těch vymožeností existuje opravdu mnoho. Stačí je jen vyzkoušet.


Posted in Nezařazené