Přemýšlíte o zvířátku? Pořiďte si domů zakrslého králíčka – tohoto ušáka si zamilujete!

Chtějí vaše děti mít doma psa? Pes potřebuje hodně péče, času i pozornosti. Takže to není mnohdy nejlepší volba. Dětem pejska ale může nahradit jiné zvířátko. 

Přemýšlíte o zvířátku? Pořiďte si domů zakrslého králíčka – tohoto ušáka si zamilujete! 

Lidé se obvykle obávají pořídit domů dětem zakrslého králíčka a důvod je jasný. Řada prodejců totiž nabízí zvířátka s tím, že půjde o malé zakrslé králíčky a noví majitelé se pak hodně podivují, když jim králíček trošku více povyroste. Ano, zakrslí králíci nejsou vždy úplně malí, tedy tak, jak to lidé čekají, ale dá se snadno poznat, zda opravdu půjde o zakrslého králíka nebo ne. Víte podle čeho to poznáte? A jak náročná je péče o zakrslé králíky? 

roztomilí králíčci

Koukejte ušákovi na ouška 

Pokud se rozhodnete pro pořízení zakrslého králíka, neuděláte chybu. Zakrslí králíci jsou totiž velmi přítulní, hodní, dají se ochočit a hodí se i k malým dětem. Můžete je nechat volně běhat po bytě, takže je to skvělá alternativa třeba i v případě, že si dítě přeje psa, ale toho pořídit nechcete. Přeci jen péče o psa je mnohem náročnější. Zakrslí králíčci nepotřebují tolik pozornosti ani péče, hlavně se nemusí venčit. I když i králíci potřebují každodenní kontakt, je třeba si s nimi hrát nebo se mazlit. Jen tak se dají totiž lehce ochočit. Jestliže se ale předem obáváte hlavně velikosti, koukněte se králíčkovi nejprve na ouška. Když si všimnete, že má králíček uši dlouhé, bude králík i v dospělosti pravděpodobně velký. Zakrslí králíčci totiž mají i ouška znatelně menší. 

zakrslý králík

Péče je snadná a zvládnou ji i děti 

Na zakrslých králících oceníte jejich roztomilost, krásnou a jemnou srst ale třeba i to, že péče o ně není vůbec náročná. Navíc se nemusíte trápit tím, že váš králík bude žít v kleci. Králíci totiž klec nikdy nebudou vnímat zle, nebudou si připadat uzavřeně a v pasti. Naopak klec se stane jejich norou, takže si budou připadat zcela přirozeně a budou se cítit příjemně. Potřebují hlavně dostatek sena, čistou podestýlku, hodně zeleniny a plnohodnotné stravy pro králíky a čerstvou vodu. 

Aby se králík nenudil, stačí si s ním pravidelně hrát. I když pozor, králíci ve dne často spí a pozornost vyžadují převážně k večeru.