Co chybí dokonalé zahradě? Pergola!

Altán či pergola? Jaký je mezi nimi rozdíl? Možná to podvědomě používáte správně, pojďme se ale přesto podívat na rozdíly, jaké v těchto lehkých stavbách jsou.
Altán stojí samostatně někde na zahradě. Bývá to dřevěná či jiná konstrukce často ze čtyř sloupů podpírajících střechu. Altán může mít samozřejmě i různou výšku zdí nebo zábradlí. Některé altány či altánky nemají podlahu, u jiných se s podlahou a třeba i schůdky setkáme. Je to místo pro odpočinek, posezení v zahradě či v lese.

altán

Pergola přiléhá k domu či jinému stavení. Je to vlastně taková zastíněná přízemní terasa. Může mít pouze stěny, po kterých se pnou popínavé rostliny, ale praktické je takové místo opatřit i střechou, pokud jej chceme využívat k venkovnímu pobytu za každého počasí, ke grilování či venkovnímu vaření nebo podávání jídel, pro to je takový místo praktičtější než altán, který bývá od domu dál a cesta k němu nemusí být zastřešená.

pergola

Ať už je pro vás vhodnější kterýkoli z těchto dvou typů zahradních přístřešků, oba a ještě více možností dřevěných staveb, jako jsou zahradní stání, dětská hřiště a mnoho doplňků včetně zahradního nábytku najdete na webu Pergoly Trutnov s.r.o., kde si můžete vybrat pergolu či altán dle vlastních potřeb a bude k vám bezpečně dopraven včetně návodu na sestavení. Montáž je velmi jednoduchá. Materiálem je dřevo jehličnanů, které je opatřeno vysokotlakou impregnací, díky čemuž je odolné vůči povětrnostním vlivům i dřevokaznému hmyzu. Pokud si nějaký výrobek vyberete, doprava vás bude stát šest korun za kilometr a samozřejmě nemusíte být jen z okolí Trutnova. Objednávejte s předstihem, zboží pro vás bude připraveno za dva týdny až měsíc, zvláště v letní sezóně je dodací doba delší z důvodu vysoké poptávky. Připravte se na jaro a léto už nyní. Užijte si všechna roční období obklopeni přírodou!