Je pohyb opravdu tak důležitý, jak se říká?

Je ale pohyb pro nás vážně tak důležitý, nebo se celá věc kolem něj jen zbytečně nafukuje?

Pravda je, že pohyb je pro nás mimořádně důležitý. Nejen, že nám přináší spoustu benefitů, ale hlavně tvoří jeden z faktorů, které nám mohou zajistit zdravější život. Pravidelný pohyb je prevencí proti spoustě vážných nemocnění, jako jsou nádorová onemocnění, onemocnění srdce nebo metabolické onemocnění.

Výzkumy totiž prokázaly, že pokud máte nadváhu (nadváhu, ne obezitu), ta samotná vašemu zdraví tolik neškodí. Problémem jsou ty věci, které k vaší nadváze zřejmě vedli. To znamená špatný jídelníček, konzumace nezdravých potravin a nedostatek pohybu.

sport

Člověk by se měl ideálně hýbat alespoň třikrát týdně po dobu zhruba 30-45 minut. Je to ale velmi individuální. Pokud je vaše zaměstnání extrémně fyzicky náročné, je zbytečné, abyste ještě třikrát týdně chodili do fitness centra. Pokud ale celý den v zaměstnání jen sedíte za počítačem a váš pohyb je nulový, bude jen dobře, když budete cvičit i víckrát.

Pravidelný pohyb může regulovat vaši váhu na tu optimální, a to nejen směrem dolů, ale i směrem nahoru. I lidé, kteří touží přibrat, by měli cvičit. Cvičením dochází k zpevňování a tvorbě nových svalů a snížení tělesného tuku. Což je přesně ten poměr, který chcete mít. Kromě toho sport prokazatelně odbourává stres a pomáhá i pacientům, kteří trpí psychickými poruchami. Také posiluje vaši imunitu.

jóga

Někdo namítá, že ho sport naprosto nezajímá a nebaví. Ale vyzkoušeli jste sportů více, nebo jste si jednou šli zaběhat a usoudili jste, že vás to nebaví? Je stovky sportů, které můžete objevovat. Nemusíte se držet klasiky, jako je běh či cyklistika. Zkuste třeba kurzy pole dance, břišních tanců, TRX, kruhový trénink, tabatu nebo pilates. Uvidíte, že si užijete spoustu zábavy, uděláte něco pro své zdraví, a nakonec najdete ten správný pohyb pro vás.