Jak se vyznat v kuchyňských mixérech

Nenahraditelným pomocníkem do kuchyně je určitě mixér nebo také kuchyňský robot. Umele, umíchá, vyhněte těsto, rozseká, rozmělní, vyšlehá. To vše rychle a spolehlivě. Žádná zbytečná a namáhavá ruční práce, stačí zapnout a je vystaráno. Na kuchyňské pomocníky zkrátka nedáme doma snad nikdo dopustit.
kuchyňský robot směšovač
Někdo má doma více různých mixérů, ale nejlepší je asi pořídit si rovnou jednoho všestranného pomocníka, který dokáže všechno najednou, poradí si s čímkoliv, klidně i ledem, ořechy, všemi druhy zeleniny, ovoce, rozmixuje polévky, a klidně zvládne i udělat těsto. Jeden přístroj na všechno vám ušetří peníze, i práci. Na druhou stranu je na něj potřeba mít místo na kuchyňské lince, je totiž docela velký a pokud se do větších kuchařských akcí, moc stejně nepouštíte, nakonec možná zjistíte, že vám je vlastně k ničemu. Proto je dobré se trošku v kuchyňských mixérech vyznat a můžete si vybrat ten pro vás nejideálnější.

kuchyňský mixér

·         Tyčový mixér: ten má doma snad úplně každý z nás. Je nejrozšířenějším a nejpoužívanějším mixérem, je malý, skladný, ale také výkonný a levný. Prodává se samostatně nebo s příslušenstvím a nástavcem s metličkou. Ocení ho každá hospodyňka i ne moc zdatný kuchař. Rozmixuje polévky, brambory, zeleninu, ušlehá bílky nebo šlehačku.

·         Ruční šlehač: pokud hodně a rádi pečete, neobejdete se bez ručního šlehače. Už nemusíte těsto pracně dělat rukama, ruční šlehač těsto dokonale vyhněte a poté třeba vyšlehá polevu.

·         Kuchyňský robot: tak ten umí úplně všechno. Má spoustu různých vyměnitelných nástavců a jeden přístroj vám usnadní práci, ať už se chystáte uvařit nebo upéct cokoliv. Umele maso, připraví těsto, vyšlehá bílky, připravíte s ním vynikající bramborou kaši, nastrouhá brambory na oblíbené bramboráky a třeba také rozdrtí led nebo namele oříšky. Umí opravdu všechno i odšťavňovat ovoce i zeleninu. Vše na co si zkrátka vzpomenete.


Posted in Nezařazené