Elektrické koloběžky

Snadný přesun

Jestliže bydlíme ve větší městě a práci máme na jeho druhém konci, tak máme různé možnosti, jak se do ní dostat. Osobní auto se většinou nevyplatí, protože jeho provoz něco stojí, a navíc dost krátké trasy spalovacím motorům nepropívají. Chůze pěšky by trvala moc dlouho, takže je potřeba zvolit nějaký prostředek, který může být koloběžka. Vynecháme však tu běžnou a budeme se rovnou věnovat elektro verzi.

jízda na koloběžce

Nemusíme se na ni totiž odrážet, protože pohyb na ní zajistí elektrický motor napájený přes akumulátor, což zajistí dojezd na určitý počet kilometrů. Vzhledem ke svým malým rozměrům je skladná a projedeme všude možně. Vyrobeny můžou být z duralu, který je známý pevností a k tomu nízkou hmotností, což rozhodně přijde vhod. Podle toho, kde budeme jezdit se řeší kolečka, protože nafukovací lépe tlumí nerovnosti, ale ovladatelnost je o něco horší. Dbejte také na dostatečně silné brzdy.

Chovejte se bezpečně

Když si zakoupíme silnější koloběžku, tak řada z nich dokáže jet hravě 50 km/h. Když si vezmeme malá kolečka a nízko položené těžiště, tak jízda na ní je mnohdy zábava. Ovšem zároveň musíme hledět na bezpečnost, protože tyto parametry ji činní nebezpečnou. Ze začátku je potřeba zvyknout si na její chování v různých situacích a naučit se ji ovládat i v ne zrovna ideálních situacích.

elektrická koloběžka

Ze začátku se také doporučuje jezdit rozumnou rychlostí. Přeci jen úrazy na těchto strojích nejsou někdy vůbec příjemné. Již z výroby bývají osvětlené, abychom za snížené viditelnosti byli vidět. Je zapotřebí mít ochranné pomůcky, abychom v případě pádu měli, co nejmenší zranění. Základem je dobrá helma a proti odřeninám nás ochrání chrániče. Jakmile na koloběžce jedeme, tak bychom měli dbát na pravidla silničního provozu, abychom zbytečně neomezovali chodce či jedoucí auta. Mohli bychom ublížit sobě i ostatním.