Udržitelnější alternativy


Menstruační potřeby jsou obzvlášť v dnešní době velmi drahou záležitostí. Pokud bychom byli zvědaví, můžeme si vypočítat, kolik asi peněz musí utratit průměrná žena. Pokud bychom počítali s tím, že během menstruace žena vypotřebuje dva balíčky menstruačních vložek během jednoho cyklu a také s tím, že těchto cyklů je během roku dvanáct, můžeme na to přijít velmi rychle. Tento počet navzájem vynásobíme a následně ještě provedeme součin s průměrným počtem let, během kterých žena asi menstruuje. Těch může být odhadem asi 40. Tento počet se ovšem různí. Obvyklý věk, ve kterém u dívky menstruace asi začíná je třináct let.

menstruace

Období menopauzy pak začíná asi okolo padesáti let. Ovšem mezitím se mohou objevit roky, kdy je žena těhotná či kojí, a v tom případě se tento počet bude snižovat. Ale pokud bychom chtěli být alespoň průměrní a použili výše zmíněná čísla, dostaneme, že žena během svého života musí vydat asi čtyřicet tisíc korun. To je již poměrně vysoké číslo, kterého se nejedna žena může zleknout. Proto je také v dnešní době moderní nahrazovat tyto výroby alternativami, které peněženku dokáží ušetřit. Tyto alternativy pak obvykle nešetří jen peněženku a zbytečné útraty, ale také přírodu.

hygienické potřeby

Není totiž tajemstvím, že běžně používané hygienické pomůcky jsou neekologické a po použití jsou buď spáleny nebo zůstávají někde na skládce nechány napospas svému osudu. Mezi tyto alternativy mohou patřit například menstruační kalhotky. Jak to funguje? Kalhotky jsou vyrobeny speciální technikou, takže jsou dokonale nepropustné, a navíc velmi příjemné. Jejich využití si zamilujete, i když se objevují ženy, které po prvních použitích říkají, že si na ně musí nejdříve zvyknout a najít to pro sebe ten nejvhodnější střih a savost. Jednoduše stojí za to kalhotky vyzkoušet a dopřát si tak to nejlepší pohodlí.