Tisícovka za sport, devět stovek za cigarety

Jak jste na tom vy sami? Chtěli byste, aby vaše dítě hodně sportovalo? Dokážete mi dodat potřebnou energii, motivaci a podporu? Jak jste na tom vy sami se sportem? Pokud máte možnost a třeba volný víkend, vydáte se za nějakou akční volnočasovou aktivitou, nebo se spokojíte s něčím klidnějším, něčím, u čeho si doopravdy odpočinete a nebude to od vás vyžadovat žádnou fyzickou námahu?
pouštění draků
Jenom jeden z deseti
Studie NMS Research, která probíhala několik měsíců, ukázala, že české domácnosti v osmdesáti sedmi procentech tráví společný čas s rodinou raději odpočinkem než aktivitou. Aktivní dovolené věnují průměrně jeden týden ročně, většinou v létě. Jenom dvacet tři procent rodin si užívá dovolené a aktivního prožití této doby dvakrát do roka. Méně než pět procent rodin tráví v průměru čtyři týdny na aktivní dovolené. Jenom jeden rodič z dvaceti se věnuje aktivně sportu častěji než jednou týdně.

Stojí to příliš mnoho peněz
Nedostatek finančních prostředků je při tom hlavní argument rodin, proč se nevěnují sportu častěji nebo lépe. Přitom až čtyřicet pět procent rodičů by chtělo mít doma velmi dobré sportovce, devatenáct procent rodičů touží po tom, aby z jejich dětí byli vrcholoví sportovci. Za fyzické aktivity a vyžité rodiny však Češi průměrně zaplatí pouze necelých tisíc korun měsíčně. Za alkohol a cigarety však Češi utratí jenom o necelou stokorunu méně.
nákupní výdaje za potraviny
Za co Češi měsíčně utrácejí a kolik?
1. Bydlení – v průměru je to necelých sedm tisíc korun
2. Potraviny a běžné domácí výdaje – asi šest a půl tisíce korun
3. Spoření nebo pojištění – necelé dva a půl tisíce korun
4. Oblečení a obuv – asi dvanáct set korun měsíčně
5. Jídelny a kantýny – asi tisíc korun
6. Sport a aktivní vyžití rodiny – necelých tisíc korun
7. Cigarety a alkohol – přes devět set korun
8. Kosmetika a drogerie – sedm set korun
9. Kulturní a odpočinkové aktivity – více než pět set korun

Posted in Nezařazené