Moravský klenot


V první řadě se nejedná o žádné spotřební zboží, když je řeč o lednici, ale o jeden z nejkrásnějších komplexů jižní Moravy. Sice je pravdou, že se jedná asi o nechladnější oblast, nicméně v parném letním dnu ten rozdíl ani nikdo pořádně nezaznamená. Je to pravděpodobně způsobené i okolními rybníky a řekou Dyjí. Vstupem do celého areálu, jsme se ocitli jako v pohádce. Ani není divu, že se tento prostor stal místem natáčení různých filmů, zejména pohádek. Vždyť právě i ten kdo sem vstoupí, se jí stává součástí. Na prohlížení a celkově, abychom všechno důkladně prošli, budeme potřebovat více, než jeden den. Skvělou zprávou je, že město Lednice ubytování poskytuje pouhých 100 metrů od tohoto komplexu. Tudíž sice budeme ubytovaní v hotelu, který nám poskytne nejlepší komfort a další možné kulturní využití, ale jen skok od zámecké zahrady.

lednice

Ranní procházka

Po snídani si můžeme udělat malou procházku v nádherně upravených zahradách, při slunečném počasí si i chvíli posedět pod palmičkami. Vstup do areálu je zcela zdarma, platí se pouze vstupy do objektů, ty můžeme odložit po pozdější dobu. Lednický francouzský park s anglickou zahradou skutečně dává prostor nejen pro romantickou procházku, kdy má člověk chuť si vzít dobové šaty, klobouček a deštníček, ale také si připadá jako v jiném světě, dokonce jako bychom trávili čas na dovolené v zahraničí. Součástí parku je vodárna na zásobování fontán, vodotrysků a dalších vodních kaskád.

hotel

Zázemí je dobrá věc

Zde je naprosto úžasné zázemí, které nám vlastně hotel poskytuje. Po dlouhém dnu si lze odpočinout a nabrat síly na další procházky a výlety. Samozřejmě i zde je program, který potěší, například skvělá muzika, jak jinak než cimbálová, chutné víno, které neodlučitelně k Moravě patří a kdo chce, tak si může užít masáž nebo jen tak relaxovat ve vířivce. Zkrátka dovolená jak se patří se spoustou zážitků a to ani nemusíme cestovat příliš daleko od svého domova, což má také svoji výhodu. Nemusíme měnit peníze na cizí měnu, zařizovat si cestovní pasy a dokonce se tu i česky domluvíme, co víc si přát, snad jen hezké počasí.