Mistrovství světa v hokeji – Česko vs Rakousko

Mistrovství světa v hokeji 2022 – Česko vs Rakousko.

Na tento zápas se každý fanoušek Česka těšil, jelikož z toho cítil jasné vítězství. Nikdo nebral Rakušany jako nějakého silného soupeře či jako oříšek, který by se nedal rozlousknout. Bohužel opak byl pravdou a i lehký soupeř nám může sebrat body.

Vše vypadalo nadějně, každý se těšil na vítězství Česka. Nasvědčoval tomu pomalu i celý zápas, když se před koncem první třetiny trefil do branky Rakouska Roman Červenka.

sport

Roman Červenka je neodmyslitelnou součástí našeho Národního týmu. Česko reprezentuje už od sezóny 2006/2007 a tak pro mnoho fanoušků je jasným útočníkem. Ve svých 36 letech dokázal krásné kousky, pomohl k mnoha výhrám i k mnoha gólům svými asistencemi. Jen za sezónu 2021/2022 má na svém kontě 5 gólů a nádherných 16 asistencí. Na letošním Mistrovství světa ve Finsku tvoří výborné trio s Davidem Pastrňákem a Davidem Krejčím. Jako první lajna jsou velice nebezpečná a každý soupeř má obavy.

sport

Blížila se šedesátá minuta a mnoho fanoušků se radovalo z výhry. To je po chvíli přešlo, když brankář Rakouska opustil v poslední minutě bránu a Rakušané tak mohli hrát šest na pět. To se jim vyplatilo a 37 sekund před koncem třetí třetiny Rakousko vyrovnalo a zásluhu na tom měl Lebler. I po přezkoumání rozhodčích gól platil. Následovalo prodloužení, které nerozhodlo a přešlo se na samotné nájezdy. Český tým nezvládl ani jeden nájezd. Rakousko zvládlo jeden jediný a na tom má zásluhu Schneider.

Rakousko tak poprvé porazilo Česko, a to v nájezdech 1:2 pro Rakušany. Pro fanoušky Česka to byl šok, ale zároveň to byl šok nejen pro trenéra Kariho Jalonena, ale i pro všechny hráče Národního týmu, kteří si na Rakousko věřili a cítili tam snadné vítězství za 3 body. Ostatní zápasy ale určitě vyjdou a Česko bude snad bojovat o stupně vítězů.