Lednička podle vašich představ


Žádný spotřebič se nevyrábí, aby nám vydržel celý život a tak se po letech z dobře fungující ledničky stane nespolehlivý spotřebič, který je třeba nahradit novým, modernějším. A pokud jste právě v takové situaci, pak vám přijde vhod několik dobrých rad, podle čeho se při výběru nové ledničky orientovat a na co si dát pozor.

Dnes už si život bez ní dovedeme jen stěží představit, obzvláště pak v teplých měsících. Záleží na tom, jaký prostor v kuchyni máte k dispozici, pokud uvažujete o tom, že bude součástí kuchyňské linky, taktéž jste limitováni velikostí. Co se týká objemu, pak na jednoho člena domácnosti by měla připadat plocha sedmdesáti litrů.

ruka před lednicí

Druhou věcí je, zda budete chtít, aby byl mrazák její součástí, nebo si pořídíte dva různé spotřebiče. V případě, že preferujete mrazák jako součást ledničky, jsou dvě umístění, buď v horní nebo spodní části. V každém případě je výhodnější samostatné otevírání. Dost podstatným kritériem je pak energetická třída, která by měla být A++  nebo A+++, funkce samo odmrazování a ochrana proti šíření bakterií mezi uchovávanými potravinami. Pokud budete mít přístroj umístění blízko místností, kde se spí, pak je pro vás důležitá i hlučnost.

Co se týká vnitřního uspořádání, to je individuální, každému vyhovuje něco jiného, proto volte model, kde si můžete výšku jednotlivých polic uspořádat podle sebe.
nacpaná lednička

Vychytávkou poslední doby je modré světlo, které prospívá především uchovávaným čerstvým potravinám. Pokud jste milovníci ryb nebo jiných výrazných aromatických pochutin, určitě oceníte systém, který zabraňuje prolínání pachů z jednotlivých potravin.

Pokud máte děti, určitě se vám osvědčí dávkovač, kam je možné umístit nápoje v plastových lahvích. Vychytanější modely vám vyrobí i led.

Ceny ledniček se pohybují od deseti tisíc korun českých, ale pořídit můžete i modely v řádech několika desítek tisíc.

 


Posted in Nezařazené