Kokosová voda jako elixír mládí

Kokosová voda má velké množství přezdívek. Setkat se můžete i s pojmem jako elixír mládí. Konzumují ji zastánci zdravého stravování, doporučují ji odbornici na krásu a propagují ji slavné tváře, značky i hollywoodské hvězdy. Není se tedy čemu divit, když řekneme, že se těší opravdu velké poptávce.

zelené kokosové ořechy

Spousta lidí si ji plete s kokosovým mlíkem. Rozdíl se nachází v tom, že kokosová voda se vyskytuje uprostřed mladých kokosových ořechů, kdežto kokosové mléko je tekutina, která se získává lisováním zralé kokosové dužiny. V zahraničí, konkrétně v tropech jako je Indie, Brazílie, Afrika, Karibik nebo Pacifik, je velice populární již dlouhou dobu a setkat se s ní můžeme na našem každém kroku. Prodejci vám přímo na ulici odseknou vršek zeleného kokosu, strčí vám do něj brčko a vy už si můžete pochutnávat na tomto vynikajícím a osvěžujícím nápoji. U nás v České republice se samozřejmě s něčím takovým bohužel nemůžeme setkat, a tak nám nezbývá nic jiného než se uchýlit k těm z obchodů. Dávejte si ale velký pozor na to, co kupujete, protože můžete narazit i na kokosové vody, které jsou vyráběny průmyslově a obsahují velké množství přidaného bílého cukru, jež výrobci prezentují jako přirozeně se vyskytující.
brčka v ovoci

A proč ji vlastně konzumovat? Voda má velice málo kalorií a neobsahuje žádný tuk. Výborná je při hubnutí, na což už přišli v dávné minulosti i naší předci. Pořádně Vám také zrychlí metabolismus, a tak i redukci tuků. Elixír mládí se ji také nepřezdívá jen tak. Díky obsahu kyseliny lauronové a cytokinům se pyšní anti – aging efektem, což znamená, že minimalizuje příznaky stárnutí.  Vhodná je také při detoxikaci, protože pomáhá v boji proti volným radikálům a odstraňuje negativní a toxický účinek antibiotik a pomáhá i pacientům při absorbanci léků. Její konzumací regulujete krevní oběh a snížíte riziko rakoviny a infarktu.