Je sklenice k výročí vhodným dárkem?

Nejrůznější výročí, především pak kulatá, jsou bezesporu příležitostí k velké oslavě. Často daná osoba dostává různé speciální dárky. Zde ale může být poněkud těžké vybrat, jaký. Pokud však zajdeme do obchodu s dárkovými předměty, jistě nás zde upoutají mimo jiné i sklenice k výročí. Jedná se o často ozdobné sklenice, obvykle typu na víno, které na sobě mají vypálené, vybroušené či jinak ozdobně vyvedené číslo. My pak jen vybereme tu, která má takové, které odpovídá danému výročí.

výročí je příležitostí k oslavě

Tyto jsou často velmi ozdobné, mnohdy zlacené a často i speciálně barvené. Jsou vyráběny tak, aby upoutaly pozornost. Je jasné, že se obvykle nepoužívají na pití, nýbrž spíše slouží jako dekorační předmět. Tady se však nabízí otázka, zda je to skutečně ideální dárek. Jistě, v první chvíli obdarovaného s největší pravděpodobností potěší, avšak následně jej uloží do vitríny nebo i do skříně, „aby se nerozbil“, a během pár dnů na něj zapomene. Samozřejmě, může sloužit jako hezká připomínka, avšak záleží také na tom, o jaký typ výročí se jedná. Pokud jde například o kulaté výročí sňatku, pak může symbolizovat všechny vzpomínky, které spolu manželé za ty roky zažili.

typy nápisů na výročních skleničkách

Na druhou stranu, v případě že jde o kulaté narozeniny, zvláště u ženy, pak to není nejlepší nápad. Přinejlepším skončí, jak již bylo zmíněno, ve skříni, v tom horším bude neustále člověku připomínat, že stárne a přibývají mu léta, což rozhodně není šťastná myšlenka. Avšak ať už se jedná o jakoukoliv příležitost, vždy je potřeba mít na paměti, že ji kupujeme pro danou osobu. Nezáleží tedy příliš na tom, zda se líbí nám, důležité je, zda udělá radost obdarovanému. Tím bychom se měli řídit v první řadě. To je také důvod, proč bychom neměli kupovat takovéto dárky, nýbrž se zamyslet a darovat něco, co skutečně udělá radost a přijde vhod. Jistě, je to náročnější, avšak obdarovaný pak bude mnohem šťastnější, a to je to hlavní.