Je potrat správné řešení?

Nelze všechno v životě naplánovat tak, aby to odpovídalo našim představám. Někdy jsme stavění před hotovou věc a musíme se k ní postavit čelem, i když se to právě vymyká našim plánům do budoucna. Příchod miminka by měl být radostnou události pro oba rodiče, když ale přijde těhotenství takzvaně „v nevhodnou dobu“, mnoho žen se příliš brzy unáhlí k rozhodnutí, jakým je potrat. Ale je to jediné řešení?
těhotná v košili

Situace, ze které není jiného zbytí?

Jestli jste se jako žena ocitla v situaci, kdy jste otěhotněla ve vámi nevhodnou dobu, máte pořád více možností, než by se zpočátku mohlo zdát. Otázku potratu řeší mnoho žen hlavně v případě, že jsou hodně mladé, nemají partnera nebo by dítě nedokázaly finančně zabezpečit. Ano, i potratu předchází životní situace, ve které se žena nachází, ale nikdy není zcela neřešitelná. Určitě se najde minimálně jeden člověk, který by vám pomohl a snažil se vás přesvědčit o tom, že přerušení těhotenství není dobrá volba.
obuv mimča

Důležité je se svěřit!

Ať už vám miminko nehraje do karet z jakéhokoliv důvodu, měla byste se někomu s vaší situací svěřit. Může to být vámi blízká osoba nebo rodinný příslušník, ve kterém najdete oporu a podporu potřebnou k tomu, abyste vše zvládla. Zpočátku je neplánované těhotenství šok pro každou ženu, avšak časem pochopí, že její obavy nebyly zcela na místě a že to až tak nelichotivá situace skutečně není.
Nikdy si však nenechávejte váš strach z toho, co bude jen sama pro sebe, protože pak volba jít na potrat, bude ve vašich očích jediné dobré řešení, kterého ale později můžete hluboce litovat.
Jsou nějaká rizika potratu? Dalo by se říct, že ano a patří mezi ně například:
1.     Špatně provedena revize dělohy (bohužel i to se občas stává).
2.     Menší šance na příští plánované těhotenství.
3.     Psychická újma na zdraví v podobě emočního napětí.
4.     Náročné hojení nebo problémy v podobě nadměrného krvácení.
5.     Souzení společnosti v případě zveřejnění vašeho „tajemství“.
Volbu potratu, byste si měla za všech okolností důkladně a pečlivě promyslet.
Není to jen řešení, které vás zbaví zodpovědnosti nad tím, co by nastalo v případě, že miminko donosíte. Jedná se i o psychickou zátěž na vás organismus, se kterou musí mnoho žen bojovat bohužel nedobrovolně v případě, že po miminku toužily a nepovedlo se jim to. Dítě je vždy dar! Když jste byla i vy obdařena takovou vzácností, nenechte se o to připravit jen z důvodu, že máte obavy. Vše se časem spraví a uvidíte, že na své dítě nedáte dopustit!

Posted in Nezařazené