Co mužům nabízí barber shopy?

S barber shopy se v posledních letech roztrhl pytel. Ten vůbec první byl v České republice otevřen před více jak pěti lety. Čím dál více mužů dává přednost dokonalé péči v poklidné pánské atmosféře před ostříháním během čtvrt hodiny v klasickém pánském kadeřnictví. Čím se barber shopy liší od pánských kadeřnictví? Jaké služby navíc zákazníkům nabízí?
 cedule holičství
Již při vstupu do barber shopu na Vás dýchne ryze pánská atmosféra. Interiéry bývají laděné do tmavších barev a vystavená kosmetika či interiérové doplňky jsou rovněž určené pánské klientele. Součástí bývá i menší bar, ze kterého si zákazník může vybrat třeba skleničku whisky.
muž u kadeřníka
Jaké služby poskytují?
Samozřejmostí je stříhání a holení. Některé barber shopy nabízí dále například masáž obličeje či hlavy, případně peeling obličeje. Dále je to úprava obočí i chloupků v uších. Pokud se týká holení, některé barber shopy nabízí holení jak holicím strojkem, tak i holení břitvou, které u některých zákazníků může vzbuzovat úctu. Samotná příprava na holení má svá specifika. Před holením je třeba obličej namasírovat speciálním mýdlem, které způsobí, že se vous povytáhne a nabobtná. Takže pak při holení, které je břitvou ostřejší, holič seřízne i vous, který by byl normálně ještě pod kůží. Pleť je na závěr ošetřena kolínskou dle Vašeho výběru.
holičství
Jakému typu mužů jsou barber shopy určeny?
Hned na úvod je třeba říct, že barber shopy nemají sloužit jen nějakým modelům, narcisům či hipsterům. Naopak, klientem barber shopu se může stát kterýkoliv muž, který projeví zájem pečovat o vlastní zevnějšek. Každý muž se přece holí, nechává se ostříhat a přesně tyto služby mu v barber shopu poskytnou. Je samozřejmě pravdou, že cenově jsou na vyšší úrovni než klasická pánská kadeřnictví, ale pravdou je, že poskytnutá péče ceně odpovídá. Nabízené nápoje bývají samozřejmě již započítané v ceně.

Posted in Nezařazené