Balíme zavazadlo na dovolenou

Také už se nemůžete dočkat, až se přiblíží dlouho očekávaný termín vaší dovolené, a konečně si sbalíte zavazadlo na cestu? Co v něm bude, si určíte sami, ale rádi bychom vám napověděli, že byste mohli své věci lépe zabezpečit před různými vlivy, které vás mohou v průběhu cestování nemile překvapit.

žena s kufrem

Prach – do některých zavazadel v průběhu jízdy autem, autobusem či vlakem, anebo při pohybu letadel po runwayích může proniknout prach. Není to nic neobvyklého, protože žádná silnice není dokonale zbavena prachu tak, že by jí někdo neustále smýčil vysavačem. Lepší je věci v kufru nebo v batohu či sportovní tašce uložit do hermeticky uzavřeného obalu, nejlépe do plastového sáčku na zip. Sáčky zip se prodávají v různých velikostech a tuhostech a můžete v nich mít uloženo doslova vše.

Voda a vlhkost – toto je sice méně pravděpodobné, ale může se stát, že se na letištích či na nádražích při manipulaci se zavazadly některé z nich dostane do kaluže s vodou, anebo bude na nějaký čas vystaveno dešti anebo sněžení. Průnik vody a vlhkosti dovnitř pak může poškodit citlivou elektroniku anebo znečistit oděvy a další předměty. Zipové sáčky důkladně chrání i před těmito vlivy.

zavazadla na letišti

Zápach – možná se vám někdy stalo, že se váš batoh dostal do blízkého kontaktu s výfukovými zplodinami, anebo do prostředí, kde došlo k lokálnímu požáru. Ačkoli nemuselo být zavazadlo přímo zasaženo ohněm, tak kouřem ano, a zápach kouřových zplodin rozhodně není nic příjemného, zejména u textilu. Sáčky se zipem mohou tento problém jednoduše vyřešit. Zároveň mohou být nápomocné při ukládání zašpiněného prádla, které chcete oddělit od čistých věcí. Jednoduše jeden nebo dva sáčky vyhradíte pro špinavé oblečení a s nimi budete mít jistotu, že zápach vašeho potu nebude mít přímý vliv na čisté oděvy, které se nachází v jejich blízkosti. http://www.kinosvetozor.cz/cz/program/filmy/9057/Absence-blizkosti/